Programuotojo profesija...ant bangos!

UAB Visma Lietuva – informacinių technologijų įmonė, kuri paskutiniu metu ieško IT mokytojų, kurie sutiktų bendradarbiauti įgyvendinant įmonės naują iniciatyvą – kurti mokomąsias IT pamokas moksleiviams. Iš savo partnerių įmonė sužinojusi, kad mūsų mokykla jau daug metų dalyvauja IT konkurse „BEBRAS“, turi gabių mokinių, pasiūlė sudalyvauti tyrime.

Sausio 22 d. mokykla sulaukė svečių iš Vilniaus – tai Sandara, Rokas ir Sandra. Jų tikslas buvo sužinoti ką mokiniai žino apie IT profesiją, programuotojo profesiją, pakeisti nusistovėjusius stereotipus apie IT profesiją, pristatyti programuotojus kaip siektiną, šaunią karjerą visiems ir paskatinti rinktis IT specialybę.

Tyrimas (anoniminis) susidėjo iš klausimyno pildymo prieš video parodymą apie programuotojų profesiją, tada video peržiūra ir tada vėl klausimyno pildymas po video peržiūros.

Tyrime dalyvavo 5–8 klasių mokiniai. Dauguma buvo aktyvūs, domėjosi programuotojo specialybe, pateikta medžiaga, uždavinėjo svečiams įvairiausių klausimų.

Remiantis Lietuvos mokyklų moksleivių tyrimais, bus sukurtas pamokų ciklas, kur bus mokama ir aiškinama kaip programuoti, pačiam kurti programas.

Mes būsime pirmieji, kurie gausime pamokėlių ciklą programuoti savarankiškai PYTHON kalba.

IT mokytoja Audronė Sirvydienė