Europos kalbų diena Daugėlių progimnazijoje

Europa turtinga savo kalbomis – juk šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena.

6 klasėje pamoka „ANGLŲ KALBOS PATARLĖS IR FRAZEOLOGIZMAI“ buvo skirta Europos kalbų dienai paminėti (mokytoja D. Brokienė). Be akademinių žinių, mokiniai susipažino su tautosaka, praturtino žodyną vaizdingais posakiais (frazeologizmais, patarlėmis). O 5 klasės mokiniai (mokytoja D. Grubliauskienė) angliškai aptarė, kokias žino Europos valstybes, kartu kūrė spalvingą plakatą šiai dienai paminėti.

Lietuvių kalbos pamokose mokiniai dirbo grupėse (mokytoja D. Janušauskienė). Vieni mokyklos bibliotekoje atrinko Europos šalių rašytojų populiariausias knygas paaugliams, priminė, iš kokių kalbų išverstos, kiti klasėje pasiūlė klausyti populiarių atlikėjų dainų (pasiruošė namuose jau iš anksto), aptarė Europos kalbų etiketą (pasisveikinimas). Graži ir saulėta diena leido pamoką vesti ir gamtoje (mokytoja L. Lukšaitė). Pamoka buvo apie Europos tautų folklorą, tačiau daugiausia dėmesio buvo skirta lietuvių tautosakai ( liaudies žaidimai, patarlės, gamtos garsų pamėgdžiojimai).

Rusų kalbos pamokoje (mokytoja D. Daujotienė) aštuntokai paminėjo tą dieną skaitydami ir domėdamiesi įvairių šalių kalbomis, žaisdami žaidimus, kurie privertė pasitikrinti jau turimas žinias, sužinoti naujų dalykų. Ypač visiems patiko žaidimas ,,Užlenk pirštą jei...", o tema - užsienio kalbos. Po to pamoka vyko mokyklos kieme, kur ant asfalto buvo užrašyti įvairių Europos šalių automobilių numerių raidiniai kodai, o mokiniams reikėjo užrašyti visą šalies pavadinimą. Tai buvo nuotaikinga ir informatyvi pamoka. Kita mokinių grupė ( mokytoja S. Bernotienė) klijavo įvairių šalių vėliavėles, rašė įvairiomis kalbomis pasisveikinimus. Po to vieni kitų klausinėjo, tikrino žinias, ko išmoko. Tai buvo puiki proga prisiminti ir praturtinti savo žinias.

• 5 grau
  • 5 visi