Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

2021- ieji paskelbti Vyt. Mačernio metais. Juk biržely visa Lietuva švenčia poeto 100- ąsias gimimo metines. Tad nutarėme aplankyti Šarnelę ir mes, 5 – 8 kl. mokiniai, jaunųjų žurnalistų būrelio aktyviausieji, dalyvavę renginiuose, konkursuose, skirtuose šiai datai pažymėti.

Nuoširdus ir atviras gido pasakojimas praturtino visus netikėtais kūrėjo gyvenimo vingiais, padėjo geriau pažinti jo asmenybę. Ir patys skaitėme poeziją prie poeto kapo, aplankėme ,,Vizijų“ akmenis su užrašais, žūties vietą. O Žemaičių Kalvarijoje esančiame V. Mačernio muziejuje susipažinome su asmeniniais jo daiktais, šeimos fotografijomis ir t.t.

Kelionę po Žemaitiją tęsėme, užsukdami ir į Renavo dvarą. Naujai restauruotas, didingas iš tolo baltuoja pastatas prie Varduvos upelio, o šalia miškas, kuriame auga pati seniausia Lietuvos eglė. Mums buvo įdomu sužinoti apie Renavo dvare mokytojavusį žymųjį Lietuvos XIX a. pedagogą Lauryną Ivinskį ir jo pomėgį tyrinėti gamtos įvairovę.

Kiekviena kelionė praturtina žmogų, leidžia geriau pažinti vieniems kitus, mokytis bendrauti. Esame dėkingi mokyklos direktorei D. Diktanienei už sudarytą galimybę pakeliauti, patirti, sužinoti.

 • Pas Veronik
 • foto
 • kapas
 • kolonos
 • lubos
 • mama
 • prie kapo1
 • renavas
 • visi 2


Jaunųjų žurnalistų informacija

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Birželio orams lepinant, skaitytojų klubas „DaKeSKa“ vėl pakvietė į susitikimą. Šįkart mokyklos lauko klasėje, po ąžuolu, susėsti ir aptarti K. Sabaliauskaitės knygas „Petro imperatorė I ir II“. Prisiminėme, kad pirmoji dilogijos knyga „Petro imperatorė“, pasirodžiusi 2019 m., sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo. Šios knygos yra ne tik pasakojimas apie sudėtingą Martos Skowrońskos (Petro imperatorės) gyvenimą, bet ir bandymas suprasti Rytų ir Vakartų skirtumus, kokia tuo metu buvo Rusija ir Lietuva.

Antrosios dalies knygos „veiksmas“ vyksta paskutiniosiomis imperatorienės gyvenimo valandomis, kai ji prisimena savo kelią iš buvusios LDK teritorijų į imperatoriaus rūmus.

Jei dar nespėjote perskaityti šios jaudinančios ir įtraukiančios istorijos, tai kviečiame būtinai perskaityti.

Susitikimo pabaigoje nutarėme vasarą skaityti laisvai pasirinktas knygas, kurias galėsime aptarti ir rekomenduoti vieni kitiems sugrįžę rugsėjo mėnesį. Gražių Jums akimirkų su knyga!

 • 200451395_4116080148459014_6073156832104626
 • 202617101_234508678170416_1208136506422821625_n
 • 203329351_1772882896224019_6919368666014861751_n
Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Gegužės 12–31 dienomis mokyklos bibliotekininkė kvietė visus, didelius ir mažus, dalyvauti akcijoje ir dalintis skaitymo džiaugsmu.


Džiugu, kad ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir tėveliai įsitraukė į šią akciją. Sutvarkėme Daugėliuose esančius knygų namelius ir papildėme juos savo naujomis ar perskaitytomis knygutėmis. Mokiniai įdomiai pristatė savo atsineštas knygutes klasės draugams, o po to vyko knygų mainai. Juk taip gera daryti gerus darbus!


Laisvalaikį praleiskime turiningai – pasiimti ar palikti skaitymui knygas galime kiekvienas! Kartu kurkime skaitančią ir draugišką kaiminystę!!!

 • Asta. skaitymai 2
 • Desktop
 • IMG_20210531_125221
 • IMG_20210603_141053 1

Bibliotekininkė
J. Bartkevičienė

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Informuojame, kad nuo 2021 m. gegužės 17 d. 1–4 klasių mokiniai, pageidaujantys mokytis kontaktiniu būdu (mokykloje), turės kas 3–4 dienas atlikti savikontrolei skirtą greitąjį antigeno testą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savikontrolę greitaisiais antigeno testais ugdymo įstaigose 2021 m. gegužės 4 d. Nr. V-1021). Testui atlikti reikalingas raštiškas tėvų sutikimas.

Su testo atlikimo metodika galima susipažinti Sveikatos apsaugos ministerijos vaizdinėje medžiagoje: https://www.youtube.com/watch?v=aOoHF7utzoE


Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Balandžio 28 d. įvyko antrasis skaitytojų klubo „DaKeSKa“ susitikimas, kurio metu vyko knygos „Emilijos dienoraštis: 1942-2015 m. Vienos epochos liudijimas“ aptarimas. Ši knyga buvo viena iš nominančių publicistikos ir dokumentikos kategorijoje 2020 Metų knygos rinkimuose. Emilijos dienoraštis mums artimas tuo, kad tai autentiškas, atviras mokytojos pasakojimas apie sudėtingą laikotarpį. Ji atstovauja tai kartai žmonių, kurie patyrė Antrąjį pasaulinį karą, išgyveno sovietmetį, sulaukė Sąjūdžio, Lietuvos Nepriklausomybės ir išsaugojo gebėjimą džiaugtis ir stebėtis gyvenimu.

Aptarėme, kad skaitytojas drauge lanko koncertus, teatrą, vertina atlikėjus, sklaido knygas, svarsto apie mokytojo profesiją ir stebisi „geležinės uždangos“ suvaržymais. Pastebėjome, kad įrašuose – ir kasdienybė, ir nuolatinės grožio paieškos, meno alkis ir daugelį metų puoselėjama meilė.

Ar reikia žinoti daugiau Emilijos biografijos faktų, su jos gyvenimu susijusių vietovių, įvykių? Jums viskas prieš akis. Tad kviečiame visus perskaityti šį dienoraštį, kuris žavi savo paprastumu ir tiesumu. Tai literatūrinis ir dokumentinis paminklas mums visiems.

 • 121188370_649635505926118_5909596621422273066_n
 • Pristatymas
 • susitikimas

Bibliotekininkė
J. Bartkevičienė

Emilijos nuotraukos buvusio
bendradarbio M. Bridžiaus

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Prasidėjusi respublikinė akcija „Lietuva skaito!“ – tai kvietimas jau balandžio mėnesį dalyvauti nuotolinėse pamokose, renginiuose, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos (gegužės 7- ąją) dieną.  Akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. 2021 m. akcijos šūkis – Lietuva skaito vaikams! 

Straipsnį skaityti ČIA.

 • Ekrano kopija 112
 • Ekrano kopija 113
 • Ekrano kopija 115
 • Ekrano kopija 116
 • Ekrano kopija 117
Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Balandžio 22 d. pasaulyje bus minima Tarptautinė Motinos Žemės diena, kuri tarsi simboliškai pabaigia Žemės mėnesį, prasidėjusį kovo 20-ąją – Pavasario lygiadienį. Tad ir mokyklos jaunieji žurnalistai (grupelė mokinių) bei šauni mūsų penktokė - konsultantė Perla, paminėdami šią datą, susitiko pušyne, norėdami atkreipti dėmesį, kaip svarbu saugoti medžius – žaliąjį Žemės turtą. Kūrybinė veikla netradicinėse erdvėse įkvepia mokinius meno ir žodžio dermei. Sukūrę prasmingas miniatiūras apie medį, žiedą ar paukštį, ėmėsi tapybos. Ant nukirstų eglių, pušų, ąžuolų kamienų piešė... medžio skausmą, kančią, troškimą gyventi. Įdomu buvo išgirsti ir jaunųjų kūrėjų mintis (miniatiūras) šia tema, gražiausias užrašėme: ,, Medžiai - viską jaučiantys , matantys pušyno galiūnai. Man bet koks medis (vaismedis, ąžuolas ar pan.) tarsi žmogaus draugas. Tai juk ir paukščių, voveryčių namai... Tad nekirskime medžių, tegul pavasarį jie sužaliavę vėl papuoš Žemę“ ( Simona G., 5 klasė). Kitų dalyvių darbai buvo įamžinti jų pačių nuotraukose.

Ta diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Visi tai galime atlikti ir namų bei mokyklos erdvėse. Prasidėjo jau prasmingi gėlių auginimo, laukia - sodinimo darbai. O svarbiausia – visa tai įkvėps mokinius naujiems kūrybiniams darbams (meninių tekstų kūrimas, fotonuotraukos ir t.t.) ne tik būrelio užsiėmimuose, bet ir pamokose.

 • Perla 2
 • Puynas 2
 • Puynas 4
 • Puynas
 • balta
 • ibut 1
 • puynas6

Jaunųjų žurnalistų informacija

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Šiuo ypatingu laiku visiems reikia įkvėpimo, bendrystės, palaikymo ir gerų tekstų, kurie stiprina ir drąsina. Todėl vasario 12 d. įvyko pirmasis Daugėlių progimnazijos skaitytojų klubo nuotolinis susitikimas, kurio metu buvo išrinktas pavadinimas – „DaKeSKa“. Skaitytojų klubo idėja – aptarti aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią knygą, siekti kartu draugiškumo, kurti pasitikėjimo erdvę, kurioje kaskart rastume daugiau atvirumo ir bendrystės. Svarbiausia, skaitymo ir dalijimosi džiaugsmas, kurį kas kartą patirsime skaitytojų klubo susitikimuose. Šio klubo veikloje dalyvaujančius žmones vienija noras pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą knygą.

Pirmojo skaitytojų klubo „DaKeSKa“ metu buvo diskutuojama apie didžiulio populiarumo sulaukusią Torey L. Hayden knygą „Mergaitė“. Ši knyga pirmą kartą buvo publikuota 1981 m. JAV. Pagal ją yra net sukurtas filmas „Untamed love“. Ji išversta į 27 pasaulio kalbas, o 2010 m. į lietuvių kalbą išvertė Vilma Krinevičienė.

Aptarėme, jog įtaigu tai, kad autorė T. L. Hayden knygas rašo remdamasi savo gyvenimiška patirtimi, įgyta dirbant mokymo ir konsultavimo sferose su vaikais, turinčiais specialių poreikių. Išsiaiškinome, kad svarbus šios knygos aspektas – tai tikra, gyvenimiška istorija apie šešiametę mergaitę, kuri nekalbėjo, neverkė, o jos akys liepsnojo neapykanta visam pasauliui. Jautri, kantri, pasiaukojanti mokytoja Tori – puikus pavyzdys visiems. Ji deda visas pastangas, siekdama prasiskverbti į Šeilos sielą, grąžinti užguitą vaiką iš jos slapto košmaro atgal į gyvenimą. Pasidalinome mintimis apie šios knygos svarbiausias, reikšmingiausias problemas ir situacijas bei kokias emocijas mums ši knyga sukėlė. Pastebėjome, kad čia svarbūs intertekstai iš A. Egziuperi „Mažojo princo“, kurie turi gilią prasmę - pakeičia mergaitės savivoką. Šeila įsitikinusi, kad taip, kaip Mažasis princas prisijaukino lapę ir tapo už ją atsakingas, mokytoja Tori prisiaukino ir tapo už ją atsakinga.

Jei dar nespėjote perskaityti šios emocingos, jaudinančios ir įtraukiančios istorijos, tai kviečiame būtinai perskaityti. Ši knyga moko suprasti, ką gyvenime reiškia mylėti, būti mylimam, pasiaukojančiam...

 • 1. Skaitytoj klubas
 • 2. Maasis princas
 • 3. Mergait

Bibliotekininkė
J. Bartkevičienė

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Vasario 10 dieną 8 klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo ugdymo karjerai paskaitoje, kurią vedė VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro specialistai. Šios paskaitos tikslas – lavinti mokinių karjeros kompetencijas supažindinant su įvairiomis profesijomis. Aštuntokai turėjo galimybę susipažinti su siuvėjo, kirpėjo, santechniko ir suvirintojo specialybėmis.

Pristatant siuvėjo amatą mokiniai su specialiste Alma žaidė smagų žaidimą „Atspėk siuvimo įrankį“. Vaikai daug žinojo apie siuvimo įrankius ir puikiai atliko užduotis. Nustebome sužinoję, kad specialistė Daiva siuvo rūbus net „Naisių vasaros“ spektaklio aktoriams. Mokiniai smalsavo, ką sunkiausia yra pasiūti. Pasirodo, tai proginės, vestuvinės suknelės ir vyriški kostiumai. Siuvėjo profesijai reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, kūrybingumas, gebėjimas piešti ir komponuoti, derinti spalvas.

Kirpėjai – laimingesni žmonės! Tuo įsitikinome, susitikę su kirpėjo profesijos mokytoja Daiva Lauciuviene. Sužinojome, kad kirpėjo kvalifikacija reikalinga norint dirbti kirpėju privačiose kirpyklose, grožio salonuose bei užsiimti individualia veikla. Vadinasi, kirpėjas – pats sau viršininkas. Mokiniai sužinojo, kad ilgiausia plaukų procedūra (trunka 6–8 valandas) - tai plaukų priauginimas ir ilgalaikis tiesinimas. Gavome ir naudingų patarimų, kaip teisingai plauti plaukus, kokias priemones reikia naudoti, kad plaukai būtų gražūs ir sveiki. Šiame darbe reikia ne tik kantrybės, pastabumo, paslaugumo, bet ir fizinės ištvermės.

Meistras Kęstutis Lebrikas supažindino mokinius su santechniko ir suvirintojo profesijomis. Šias įdomias profesijas renkasi net tik vaikinai, bet ir merginos. Mokiniai nustebo, kad suvirintojo profesija yra labai sena, jai apie 2000 m. Šiuolaikinėje rinkoje santechnikų profesijos atstovų paklausa išaugo. Šio amato žinių reikia norint įsirengti šildomą baseiną, vėdinimo sistemą, reikia išmanyti ir elektroniką. Svarbiausios savybės norint dirbti šiose srityse – sąžiningumas, darbštumas, atsakingumas, kruopštumas, nes technikos ,,neapgausi“...

Mokiniai labai susidomėję klausėsi ir pateikė įdomių klausimų. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas.

Bibliotekininkė
J. Bartkevičienė

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Sausio 19 dieną Zoom platforma vyko progimnazijos naujosios tarybos posėdis. Dar gruodžio mėnesį savo kadenciją baigė buvusi taryba, išdirbusi 2 metus. Gruodžio mėnesį mokiniai, mokytojai ir tėvai išsirinko naujus atstovus į aukščiausiąją savivaldos instituciją. Daugiau skaityti ČIA.

2020 METŲ MOKYKLOS TARYBOS VEIKLOS ATASKAITA

Paskelbtas Kitos naujienos
Skaityti daugiau ...

Nuorodos

                                                            patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                              NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                       www.tinklas.lt
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH