Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Ugdymo karjerai paskaita

Vasario 10 dieną 8 klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo ugdymo karjerai paskaitoje, kurią vedė VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro specialistai. Šios paskaitos tikslas – lavinti mokinių karjeros kompetencijas supažindinant su įvairiomis profesijomis. Aštuntokai turėjo galimybę susipažinti su siuvėjo, kirpėjo, santechniko ir suvirintojo specialybėmis.

Pristatant siuvėjo amatą mokiniai su specialiste Alma žaidė smagų žaidimą „Atspėk siuvimo įrankį“. Vaikai daug žinojo apie siuvimo įrankius ir puikiai atliko užduotis. Nustebome sužinoję, kad specialistė Daiva siuvo rūbus net „Naisių vasaros“ spektaklio aktoriams. Mokiniai smalsavo, ką sunkiausia yra pasiūti. Pasirodo, tai proginės, vestuvinės suknelės ir vyriški kostiumai. Siuvėjo profesijai reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, kūrybingumas, gebėjimas piešti ir komponuoti, derinti spalvas.

Kirpėjai – laimingesni žmonės! Tuo įsitikinome, susitikę su kirpėjo profesijos mokytoja Daiva Lauciuviene. Sužinojome, kad kirpėjo kvalifikacija reikalinga norint dirbti kirpėju privačiose kirpyklose, grožio salonuose bei užsiimti individualia veikla. Vadinasi, kirpėjas – pats sau viršininkas. Mokiniai sužinojo, kad ilgiausia plaukų procedūra (trunka 6–8 valandas) - tai plaukų priauginimas ir ilgalaikis tiesinimas. Gavome ir naudingų patarimų, kaip teisingai plauti plaukus, kokias priemones reikia naudoti, kad plaukai būtų gražūs ir sveiki. Šiame darbe reikia ne tik kantrybės, pastabumo, paslaugumo, bet ir fizinės ištvermės.

Meistras Kęstutis Lebrikas supažindino mokinius su santechniko ir suvirintojo profesijomis. Šias įdomias profesijas renkasi net tik vaikinai, bet ir merginos. Mokiniai nustebo, kad suvirintojo profesija yra labai sena, jai apie 2000 m. Šiuolaikinėje rinkoje santechnikų profesijos atstovų paklausa išaugo. Šio amato žinių reikia norint įsirengti šildomą baseiną, vėdinimo sistemą, reikia išmanyti ir elektroniką. Svarbiausios savybės norint dirbti šiose srityse – sąžiningumas, darbštumas, atsakingumas, kruopštumas, nes technikos ,,neapgausi“...

Mokiniai labai susidomėję klausėsi ir pateikė įdomių klausimų. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas.

Bibliotekininkė
J. Bartkevičienė

Nuorodos

                                                            patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                              NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                       www.tinklas.lt
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH