Svarbiausios Naujienos

Į Šarnelę...pasveikinti poetą V. Mačernį

2021- ieji paskelbti Vyt. Mačernio metais. Juk biržely visa Lietuva švenčia poeto 100- ąsias gimimo metines. Tad nutarėme aplankyti Šarnelę ir mes, 5 – 8 kl. mokiniai, jaunųjų žurnalistų būrelio aktyviausieji, dalyvavę renginiuose, konkursuose, skirtuose šiai datai pažymėti.

Nuoširdus ir atviras gido pasakojimas praturtino visus netikėtais kūrėjo gyvenimo vingiais, padėjo geriau pažinti jo asmenybę. Ir patys skaitėme poeziją prie poeto kapo, aplankėme ,,Vizijų“ akmenis su užrašais, žūties vietą. O Žemaičių Kalvarijoje esančiame V. Mačernio muziejuje susipažinome su asmeniniais jo daiktais, šeimos fotografijomis ir t.t.

Kelionę po Žemaitiją tęsėme, užsukdami ir į Renavo dvarą. Naujai restauruotas, didingas iš tolo baltuoja pastatas prie Varduvos upelio, o šalia miškas, kuriame auga pati seniausia Lietuvos eglė. Mums buvo įdomu sužinoti apie Renavo dvare mokytojavusį žymųjį Lietuvos XIX a. pedagogą Lauryną Ivinskį ir jo pomėgį tyrinėti gamtos įvairovę.

Kiekviena kelionė praturtina žmogų, leidžia geriau pažinti vieniems kitus, mokytis bendrauti. Esame dėkingi mokyklos direktorei D. Diktanienei už sudarytą galimybę pakeliauti, patirti, sužinoti.

• Pas Veronik
  • foto