Kuršėniškiai aplankė Kryžkalnio memorialą

Yra sakoma; „Niekas neužmiršta, niekas nepamiršta...“. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus paskelbė partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais, o rugpjūčio 10 d. buvo minimos jo 100- osios gimimo metinės. Šios iškilios asmenybės gyvenimas ir kova už Lietuvos laisvę tapo tikra XX a. antrosios pusės legenda... Prasminga ir gražu, kad ta proga Kuršėnų miesto tremtiniai kartu su Daugėlių bei Pavenčių progimnazijų moksleiviais šiltą rugsėjo popietę vyko į Kryžkalnį, kur stovi Lietuvos partizanų memorialas, kuriuo įamžintas šių didvyrių, paaukojusių gyvybes už Tėvynės laisvę nelygioje kovoje su sovietų okupantais, atminimas.

Čia išmokome labai svarbią istorijos pamoką: šis memorialas - kalavijas ir žuvusiųjų atminimo siena - kiekvienam čia apsilankiusiam primins, kad Lietuvos laisvė - pamatinė vertybė.

• abu
  • denis