PAMOKA JAUTMALKĖS GAMTOS MOKYKLOJE

Mūsų mokykla jau trečius metus dalyvauja  Šiaulių rajono LL3 projekte ,,Ugdymas netradicinėse aplinkose“.

Lapkričio 8 dieną mokyklos trečiokai  vyko į pamoką, kurios tema ,,Orientavimasis aplinkoje“, Jautmalkės gamtos mokykloje. Čia  mokiniai  mokėsi nustatyti pasaulio kryptis kompasu. Aiškinosi, kaip orientuotis miške naudojantis kompasu ir žemėlapiu. Trečiokai  jau žinojo, kad  pasaulio kryptis galima nustatyti pagal gamtos ženklus (skruzdėlynus, apsamanojusius medžius, kerpes).  Keliaudami mišku dar kartą  pasitikrinome žinias.  Padarėme išvadą,  kad ne  visada galima pasitikėti gamtiniais orientyrais.

Mišku nukeliavome  daugiau kaip kilometrą. Buvo ir nuotykių: leisdamiesi nuo kalno šlapių lapų taku ne vienas nučiuožė ant sėdynės.  Smagu buvo čiuožinėti einant mediniu takeliu, nors aplink tyvuliavo pelkė.

Įgytas žinias dar kartą įtvirtinsime mokydami vieni kitus. Planuojame surengti orientavimosi  pagal pasaulio kryptis varžybas Pušyne.

Mokytoja Asta Startienė