ANTROKŲ PAMOKOS ETNINĖS KULTŪROS AMATŲ CENTRE

Daugėlių progimnazijos antrokai dalyvavo edukacijoje ,,Lietuviško šiaudo paslaptys“ Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre. Šis užsiėmimas buvo finansuotas gamtamokslinio projekto LL3 ,,Ugdymas netradicinėse erdvėse“ bei tėvelių lėšomis.

Mokiniai sužinojo, kokių javų šiaudai yra naudojami, kaip ir kada jie paruošiami, domėjosi mūsų krašto etnine kultūra. Buvo supažindinti ir su nykstančiais senaisiais amatais bei tradicijomis: pynimu, rišimu iš šiaudų. Aptarti šio amato raidos bruožai, pintų gaminių formos ir paskirtis, darbo įrankiai, pynimui skirtos medžiagos ir t.t.

Visiems buvo smagu, kai patys pasigamino suvenyrą iš šiaudelių.

Mokytojos Vilma Mačiulienė ir Simona Glazauskienė