Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Į svečius pas... Oginskius

Keliausi – turėsi ką papasakoti ar parašyti, būsi įdomus draugams ir sau... Tai žino mokyklos jaunieji žurnalistai, kartu su mokinių savivaldos atstovais bei 6 klasės mokiniais keliavę po Žemaitiją. Šį kartą kelionės tikslas - aplankyti Plungės Mykolo Oginskio rūmuose nuo 1994 metų veikiantį Žemaičių dailės muziejų. Anot gidės pasakojimo, muziejaus veiklos pagrindinis tikslas: išsaugoti ateinančioms kartoms ir tautos kultūrai unikalų XIX a. architektūros paminklą – kunigaikščio M. Oginskio dvaro kompleksą; sugrąžinti į tėvynę išeivijoje kūrusių žemaičių dailės kūrinius, kitas istorijos ir meno kolekcijas. Ir tuo mes įsitikinome stebėdami nuostabias parodas, restauruotas sales, kur vyksta koncertai, susitikimai su garsiais žmonėmis. O „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ visus ypač sužavėjo. Gal todėl ir atsiliepimai patys geriausi:

Rokas: labiausiai įsiminė medinių skulptūrų paroda.

Emilija: šviesos mandala – nepakartojama.

Lidija: patiko rūmai, modernių paveikslų parodos.

Arnela: čia viskas nustebino, o ypač „Auganti – kintanti mandala“, prie jos kūrybos prisidėjome ir mes.

Skubėjome aplankyti ir bokšto laikrodžiu papuoštą Florencijos stiliaus vilą, šalia jos kažkada buvo oranžerija, o dabar įrengta moderni biblioteka. Čia žemaitiška tarme daug įdomių dalykų apie Oginskius papasakojo bibliotekos darbuotoja. O kelionės pabaigoje apsilankėme Telšiuose : žavėjomės Masčio ežero krantine, vakaro panorama ir pasilepinome skanėstais „Džiugo sūrio namuose“.

  • 20171121_131548
  • 20171121_142105
  • IMG_20171121_130004
  • IMG_20171121_130853
  • IMG_20171121_132708

Ema Stonytė, jaunųjų žurnalistų informacija

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


MUS REMIA

     

Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH