Į svečius pas... Oginskius

Keliausi – turėsi ką papasakoti ar parašyti, būsi įdomus draugams ir sau... Tai žino mokyklos jaunieji žurnalistai, kartu su mokinių savivaldos atstovais bei 6 klasės mokiniais keliavę po Žemaitiją. Šį kartą kelionės tikslas - aplankyti Plungės Mykolo Oginskio rūmuose nuo 1994 metų veikiantį Žemaičių dailės muziejų. Anot gidės pasakojimo, muziejaus veiklos pagrindinis tikslas: išsaugoti ateinančioms kartoms ir tautos kultūrai unikalų XIX a. architektūros paminklą – kunigaikščio M. Oginskio dvaro kompleksą; sugrąžinti į tėvynę išeivijoje kūrusių žemaičių dailės kūrinius, kitas istorijos ir meno kolekcijas. Ir tuo mes įsitikinome stebėdami nuostabias parodas, restauruotas sales, kur vyksta koncertai, susitikimai su garsiais žmonėmis. O „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ visus ypač sužavėjo. Gal todėl ir atsiliepimai patys geriausi:

Rokas: labiausiai įsiminė medinių skulptūrų paroda.

Emilija: šviesos mandala – nepakartojama.

Lidija: patiko rūmai, modernių paveikslų parodos.

Arnela: čia viskas nustebino, o ypač „Auganti – kintanti mandala“, prie jos kūrybos prisidėjome ir mes.

Skubėjome aplankyti ir bokšto laikrodžiu papuoštą Florencijos stiliaus vilą, šalia jos kažkada buvo oranžerija, o dabar įrengta moderni biblioteka. Čia žemaitiška tarme daug įdomių dalykų apie Oginskius papasakojo bibliotekos darbuotoja. O kelionės pabaigoje apsilankėme Telšiuose : žavėjomės Masčio ežero krantine, vakaro panorama ir pasilepinome skanėstais „Džiugo sūrio namuose“.

• 20171121_131548
  • 20171121_142105