Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Saldus Kalėdų laukimas

Ar tiesa, kad šokoladas auga ant medžio? Kaip jis tapo desertu ir brangiausiu gėrimu? Kas pirmieji pradėjo gaminti šokoladą ir koks jis buvo? Vietoj ko actekai ir majai naudojo kakavos pupeles? Kokį auksą užkariavę Jukataną (dabartinę Meksiką) ispanai rado actekų imperatoriaus sandėliuose? Kaip šokoladas atkeliavo į Europą... ir Šiaulius?

Šiuos ir kitus klausimus trečiokai nutarė išsiaiškinti nuvykę ten, kur visada kvepia švente ir... šokoladu. Tad gruodžio 18 dieną 3 b klasės mokiniai lankėsi jau daugiau nei 100 metų veikiančiame Šiaulių „Rūtos“ fabrike. Ten susipažino su saldainių fabriko istorija, apžiūrėję ekspoziciją muziejuje, sužinojo apie šokolado gamybos vystymąsi, vartojimo tradicijas, istoriją.

Vaikai sukūrė popierėlį naujam „Rūtos“ saldainio įpakavimui , o „Šokolado dirbtuvėlėse“ patys pagamino skirtingų rūšių šokolado saldainių. Savo rankų darbo staigmenomis mažieji nutarė per Kalėdas pradžiuginti savo šeimos narius.

Grįždami visi pasigrožėjo Šiaulių miesto centre papuošta egle ir prakartėle. O apsilankę Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, suklupo tyliai maldai, kad padėkotų Dievui už visus, kurie brangūs ir mylimi, kad pakviestų Jėzų į JO gimtadienį, kur visi vaišinsis gardžiais, jų pagamintais saldainiais.

Gera laukti Kalėdų...

 • IMG_9509
 • IMG_9517
 • IMG_9526
 • IMG_9561
 • IMG_9565
 • IMG_9569
 • IMG_9588
 • IMG_9629
 • IMG_9634
 • IMG_9643
 • IMG_9644
 • IMG_9654
 • saldainis

Mokytoja Rima Rupšienė

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


MUS REMIA

     

Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH