Šeštokės piešinių paroda žavi visus

Yra sakoma, kad gražus žmogus, kai šypsosi, myli artimą ir... nuostabiai piešia. Tokia yra Daugėlių progimnazijos šeštokė Perla Šiuipytė. Kovo 2 dieną mokykloje atidaryta jos autorinė darbų paroda (dailės mokytoja A. Reutienė). Parodos ekspozicijoje – gamta, kasdienybės akimirkos ir žmonių portretai. Juos labiausiai Perla ir mėgsta tapyti. Ypač žavus mamos portretas - juk tai pats brangiausias žmogus, jai daugiausia patariantis, pamokantis... Dažnai su mokine patirtimi dalijasi ir dailės mokytoja, tačiau Perla prisipažįsta, kad turi ir savo tvirtą nuomonę, stilių, požiūrį į ją supantį pasaulį.

Jaunoji dailininkė neįsivaizduoja savo dienos be teptuko ir be dažų. Ištisas valandas ji gali kurti, piešti, kol darbas bus atliktas nepriekaištingai. Dažnai tai tęsiasi iki vėlaus vakaro, kai nori pradėtą darbą atsakingai užbaigti.

Mokyklos jaunieji žurnalistai, pakalbinę jaunąją dailininkę, įdomių minčių išgirdo:
Kokiu paros laiku patinka piešti?
- Dažnai vėlai vakare baigiu savo darbą (mama skatina dieną, kai šviesu, kad akys nepavargtų)
Koks metų laikas dažniausiai nutapomas?
- Pavasaris ir ruduo... Labiausiai patinka šių metų laikų spalvos.
Kaip gimė mintis tapyti ant...laikraščio?
- Senelis skaitė jį ant stalo pasidėjęs, tad ir pabandžiau... Visai įdomiai pavyko.
Kada gimė mintis piešti paprastu, nespalvotu pieštuku portretus?
- Labai gerbiu dailininką iš Kelmės A. Seselską, kuris davė daug patarimų, skatino pabandyti piešti portretus pieštuku.
Ar dažnai dalyvauji piešinių konkursuose?
- Taip, ne vienas mano darbas buvo pristatytas, džiaugiuosi, jei komisija pastebi piešinio savitumą ir jį įvertina. Tai man suteikia pasitikėjimo.

Linkime Perlai gražių pavasario akimirkų, kūrybiškumo ir tikimės sulaukti dar ne vienos parodos, skleidžiantis jos gebėjimams, besimokant naujų tapybos technologijų.

• Perla 2
  • Perla 3