DARBAI LIUDIJA ŽMOGŲ

Dovanoti kitam šilumą, gerumą, gėrį bei ... daug daug knygų. Ir visiškai nelaukti atlygio... Argi tai ne altruizmas? Apie tai mąstėme ir mes, visa mokyklos bendruomenė, kai buvusi šios mokyklos mokinė Dalia Daknevičiūtė padovanojo savo artimo žmogaus, žymios lietuvių kalbininkės Aldonos Jonaitytės, savo gyvenimo saulėlydį sutikusios Daugėliuose, net 1,5 tūkstančio asmeninės bibliotekos knygų. Mokslų daktarė, daugelio knygų apie lietuvių tarmes autorė (ypač daug rašė apie gimtąją Šakynos tarmę), vertėja, kurią Vilniaus universitete mokė ir ugdė tokios iškilios asmenybės, kaip : J. Balčikonis, V. Mykolaitis- Putinas, Z. Zinkevičius, V.Zaborskaitė, M. Lukšienė, tapo mums artima ir sava!

Tad visą savaitę mokyklos bibliotekoje veikė paroda, kur mokytojai vedė mokiniams netradicines pamokas, o jos garbei buvo nutarta organizuoti mažąją lietuvių kalbos konferenciją ,,Tarp kalbos lobių – gimtoji Šakynos tarmė“, skirtą Bibliotekų metams. Mokyklos jaunieji žurnalistai su bibliotekininkų būrelio nariais (vadovė J. Bartkevičienė) įrengė II aukšto fojė A. Jonaitytės memorialinį kambarį - parodą, kur puikavosi lentynose jos dovanotos knygos, paruošė stendinius pranešimus apie šios asmenybės gyvenimą ir kūrybą, papuošė visą erdvę gėlėmis... Pasirodo, ji turėjo ir kitą didelę svajonę - norėjo tapti botanike, todėl kalbininkės namuose buvo labai daug gėlių, kurias ji taip mylėjo.

Renginį pradėjo šeštokai literatūrine kompozicija ,,Akmuo ir žodis“, mokyklos bibliotekininkė supažindino su šia asmenybe, o vyresniųjų klasių mokiniai pristatė IT vaizdo, stendo bei žodinius pranešimus apie jos biografiją, išleistus mokslinius darbus ir t.t. Mokytoja S. Bernotienė aptarė užsienio rašytojų knygų lentyną, kurioje daug naudingos medžiagos rastų ir mokiniai, ir kalbininkai. Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo Kuršėnų vaikų bibliotekos vedėja J. Spulginienė bei V. Vitkausko bibliotekos atstovė Vida Ragauskienė. Mokyklos direktorė L. Damkienė pasidžiaugė šia gausia knygų kolekcija, skatino padėkoti ir neužmiršti žmonių, kurie visada gražiais darbais praturtina savo antruosius namus- mokyklą.

Šios konferencijos pabaigoje kalbininkės A. Jonaitytės atminimui prie mokyklos pasodinome žydintį sidabrakrūmį. Tegul kiekvienam jis primins Žmogų, mylėjusį savo kalbą, knygą, gėles ir ... tapusį mūsų mokyklos neatsiejama dalimi.

• DSC00020
  • DSC00033