Logo
Spausdinti šį puslapį

MOKYKLOS 70– MEČIUI - JUBILIEJINĖ OLIMPIADA

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla, įkurta dar tolimaisiais 1944 – aisiais, šiais mokslo metais švenčia 70 metų jubiliejų. Šiai datai paminėti organizuojami įvairūs renginiai, o baigiamasis koncertas bei minėjimas įvyks pavasarį. Šiam jubiliejui paminėti skirta 20 – oji Didžioji Olimpiada, jau 20 metų kasmet sukviečianti visus mokyklos bendruomenės narius, garbius svečius, kitus mūsų draugus. Šių metų šventė nuo kitų skyrėsi tuo, kad ji tęsėsi visą savaitę, o baigiamasis renginys įvyko penktadienį. Visą savaitę dalykų mokytojai vedė integruotas Olimpinio ugdymo pamokas, suorganizavo piešinių parodą „Olimpinės gėlės“, mokėsi giedoti mokyklos himną, gaminosi Olimpinę atributiką, ruošėsi žaidynių atidarymo ceremonijai ir t. t. Organizacinių darbelių tikrai netrūko...

Jau 20- ąjį kartą vykusioje šventėje visi mokiniai rinkosi į mokyklos stadioną. Gaila, tačiau visą savaitę pliaupė lietus, bet lyg tyčia penktadienį jo buvo tik truputis... Tačiau mūsų mažiausiems draugams – darželinukams bei 1-4 klasių mokiniams – šventė buvo atšaukta. Ji įvyks kitą savaitę Daugėlių pušyne („Miško šventė“). Klasės iškilmingai žygiavo parade, o jo priekyje puikavosi Olimpinė bei mokyklos vėliavos ir deglas. Jį nešė vienas geriausių mokyklos mokinių, praėjusių mokslo metų įvairių dalykų olimpiadų nugalėtojas, perspektyvus sportininkas Jonas Liutvinas. Vėliavas į stadioną įnešė 5 klasės mokiniai. Į šventę atvyko Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus Sporto poskyrio vedėjas Edmundas Vitkus, Olimpiadą atidarė mokyklos direktorė Lina Damkienė. Sulaukėme svečių ir iš Šiaulių „Ringuvos“ specialiosios mokyklos. Skambant mokyklos himnui bei pokšint šventiniam fejerverkui, ant stiebo pakyla Olimpinė bei mokyklos vėliavos.

“Mums būtina perkelti į mūsų pasaulį, žėrintį tyromis ugnimis, senovės kultūros kilnumą, pasiaukojamą patriotizmą, pasiryžimą aukotis dėl meno ir rungtyniavimo džiaugsmo, pranašesnio už visas gyvenimo jėgas”,- rašė vokiečių archeologas Ernstas Kurcijus (1814-1896). Šie žodžiai aktualūs ir šiandien!

Šventės sportinėje programoje buvo estafetinis bėgimas 8x50m, kvadratas, futbolas, krepšinis, tinklinis, lengvosios atletikos krosas, smiginis, šuoliukai šokdyne. Kiek daug buvo šypsenų, džiaugsmo, laimės Daugėlių mokykloje! Visų nugalėtojų net nesuminėsi. Tą dieną nugalėjo visi, kurie tik dalyvavo. Mokyklos direktorė Lina Damkienė sveikino visus susirinkusius ir linkėjo sėkmės. Kuršėnų mokinių sporto klubo “Flamingas” prezidentas bei mokyklos kūno kultūros mokytojas Romualdas Juodis pasirūpino, kad niekas nebūtų užmirštas, nepastebėtas: visos dalyvavusios klasės buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais, atminimo dovanomis, o nugalėtojai medaliais. O rimtai pasportavus visi rinkomės pietų – mokyklos valgyklos darbuotojos mums paruošė karštos arbatos, šviežių bandelių ir, žinoma, sveikuoliškos košės! Seilės varvinti nereikėjo niekam – visi buvo pavaišinti į valias. 

“Lietuvos krepšininkai Slovėnijoje vykstančiame Europos čempionate keliauja Olimpo link. Krepšininkai – gal bus olimpiečiai. Jūs, mokiniai,  šiandien – jau olimpiečiai! Mūsų šventė – gal ir ne tokio mąsto kaip tikros Olimpinės žaidynės, tačiau turinti nei trupučio nemažiau entuziazmo, noro pasivaržyti, pajudėti, pabūti kartu su savo draugais. Toks ir yra mūsų šventės tikslas – svarbiausia dalyvauti! Tikimės po kelių ar keliasdešimt metų ir Jus, vaikai, pamatyti Olimpinėse žaidynėse”,- kalbėjo šventės organizatoriai.

Praėjusiais mokslo metais Lietuvos tautinis Olimpinis komitetas paskelbė konkursą projektui „Olimpinę ugnelę į kiekvieno širdelę“, kuriame dalyvavusi mokykla laimėjo 1 vietą ir gavo 500 Lt finansavimą. Šventę organizavo mokykloje įkurtas mokinių klubas “Flamingas”, turintis per 100 savo narių (ne tik dabartinių mokinių, bet ir buvusių, kurie sugrįžta į savo mokyklą). Klubas vykdo Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto programos projektą “Sportas – jauniems, kūno kultūra – visiems“. 20- oji Didžioji Olimpiada buvo viena šio projekto dalių. Dėkojame Lietuvos tautiniam Olimpiniam komitetui, Šiaulių rajono savivaldybei, rėmėjams, mokyklai už finansinę pagalbą.

Šventės pabaigoje nuleistos vėliavos, užgeso ugnis, nutilo fanfaros. Tačiau nenusiminkime – kitais metais vėl susirinksime jau į 21 – ąją šventę. 

 

Kūno kultūros mokytojas Romualdas Juodis