Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Kalbų dienos 20–ojo gimtadienio šventė Daugėlių mokykloje

Kasmet Europos Tarybos iniciatyva jau nuo 2001 metų Europos kalbų diena minima rugsėjo 26-ąją.

Kuršėnų Daugėlių progimnazijos moksleiviai ir mokytojai taip pat prisijungė prie Europos kalbų dienos 20–ojo gimtadienio, kuris šiemet švenčiamas. Pagrindinis tikslas – skatinti ugdytinius domėtis Europos kalbų įvairove, kuri didintų ir tarpkultūrinį supratimą.

Mokyklos koridoriuose šiemet sukurtos naujos erdvės, o ši šventė visą savaitę vyko Kalbų alėjoje, kur pastatytas „knygų kalnas“. Įvairiose veiklose aktyviai dalyvavo 5–8 klasių mokiniai. Lietuvių kalbos pamokose (mokytojos L. Lukšaitė, D. Janušauskienė) mokiniai kūrė ir rašė sveikinimo tekstus 20-ojo gimtadienio proga ant pačių mokinių pagamintų atvirukų, o sveikinimus – emocijas piešė ir ant akmenukų. Aštuntokai reklamavo Europos šalių rašytojų knygas, skirtas paaugliams, skaitė jų ištraukas, diskutavo. Informacinių technologijų pamokose (mokytoja A. Sirvydienė) šeštokai ir aštuntokai rengė pateiktis, jas pristatė Europos kalbų dienos tema. Rusų kalbos pamokose (mokytojos S. Bernotienė, D. Daujotienė) gamino vėliavėles, rašė pasisveikinimo bei padėkos žodžius, septintokai rašė rusiškai rudeniškus laiškus bendraamžiams, kiti raiškiai skaitė tardami „labas“, „ačiū“ įvairiomis kalbomis. Penktokai anglų kalbos pamokoje (mokytoja D. Brokienė) skaitė atvirlaiškius, gautus iš Ispanijos, Lenkijos, susipažino, kaip mėgžiojami gyvūnai ir t.t. Dailės pamokoje (mokytoja A. Reutienė) išradingi šeštokai su mokytoja padarė „kalbų medį“. Prie jo atskubėję pradinukai papuošė klevą, o 2b klasės mokinukai ant lapų net užrašė, kokiose Europos šalyse vaikai atostogavo, kur dirba jų tėveliai ar seneliai, prisiminė, kokia kalba tame krašte kalbama (mokytoja A. Startienė).

Šventės praeina, tačiau išlieka suvokimas, jog kalba – tai ne tik žodžiai, ji leidžia geriau pažinti ir suprasti vieniems kitus, pamatyti pasaulį kitomis akimis.

 • 20210923_130642
 • 3
 • IMG_20210923_114403
 • IMG_20210923_114843
 • IMG_20210924_080642 1
 • IMG_3659
 • IMG_3661
 • IMG_3662
 • IMG_3666
 • akmenukai
 • atvirukai
 • kalnas vliav
 • knygos

Lietuvių kalbos mokytoja Dalė Janušauskienė

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH