Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Ir vėl „Stebiu, tyrinėju, pažįstu...“

Mokytis per patirtis, stebėti, tyrinėti, eksperimentuoti įdomu kiekviename amžiaus tarpsnyje. Viską išbandyti patiems ypač patinka jaunesniųjų klasių mokiniams. Praktiniai užsiėmimai, tyrinėjimai, bandymai prasmingi ir iš jų mokomės tik tada, kai juos aptariame, vertiname, darome išvadas ir patirtį pritaikome kasdieniame gyvenime.

Kuršėnų Daugėlių progimnazija jau nuo 2012 metų rengia praktines – pažintines pradinių klasių mokinių konferencijas ,,Stebiu, tyrinėju, pažįstu...“, kurios sulaukia didelio mokinių ir mokytojų susidomėjimo. Šiais metais pirmą kartą konferencija buvo organizuota nuotoliniu būdu, zoom platformoje, todėl sulaukėme dalyvių iš Vilniaus, Vilkaviškio, Kauno, Raseinių, Klaipėdos, Kretingos, Telšių, Joniškio, Skuodo, Šiaulių rajonų. Darbas vyko net keturiose sekcijose, buvo pristatyti 34 pranešimai. Dalyviai demonstravo įvairius bandymus, stebėjimus, tiriamąją veiklą, vykdytą per pamokas ar neformaliojo ugdymo užsiėmimus. Pranešimuose pasakojo apie stebėtus savo augintinius ir kitus gyvūnus (drugelius, gyvalazdes, ežius, sraiges), pamokas kitose erdvėse, demonstravo fizikos ir chemijos dėsniais paremtus bandymus. Sprendė aplinkos taršos, atliekų rūšiavimo, sveikos mitybos problemas.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai iš paprasčiausių buityje naudojamų medžiagų (skysto muilo ir krakmolo) kartu gamino vaikų taip mėgiamus ,,šlykštukus“. Džiugu, kad jaunieji pranešėjai jau vartoja mokslines sąvokas, bando kelti hipotezes, aptaria eksperimentų priemones, sąlygas, eigą, daro išvadas, įvardija, kas pasisekė, ką kitą kartą darytų kitaip.

Dėkojame mokytojams, kurie paskatino mokinius domėtis artimiausia gamtine aplinka, tyrinėti paprasčiausiaus reiškinius, medžiagas ir savo pastebėjimais pasidalinti su kitų mokyklų mokiniais. Jau konferencijos metu gimė naujų sumanymų, kaip paįvairinti pamokas, sudominti mokinius praktine tiriamąja veikla. Daugiausiai išmokstame mokydamiesi vieni iš kitų.

  • 5
  • 7
  • 8
  • 9
  • IMG_20201008_151445
  • nuotr.4
  • nuotr1
  • nuotr2
  • nuotr3
  • nuotr6

Pradinių klasių mokytoja Asta Startienė

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH