Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Istorija

Daugėlių progimnazija išaugo iš Kuršėnų pradinės mokyklos, kuri priklausė Kuršėnų vaikų globos namams. Pirmasis jos mokytojas buvo E. Lapas, vėliau tapęs direktoriumi, antroji – Juozapavičiūtė. Didėjant vaikų skaičiui, tuometinė Vaikų globos namų direktorė T. Betlinskienė pasirūpino, naujo pastato statyba.

1944 m. atidaryta septynmetė mokykla. Jai vadovavo direktorė V. Bražienė, vėliau J. Jurgaitis. 1962 m. mokykla reorganizuota į aštuonmetę. Apie 20 metų vaikai mokėsi pušyne esančiame mediniame mokyklos pastate. Plečiantis Daugėlių gyvenvietei nutarta statyti naują mokyklą. 1964 m. rugsėjį į klases ji pakvietė 365 vaikus. 1967 m. buvo suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Mokinių skaičius išaugo iki 651, teko dirbti net dviem pamainomis. Tai paskatino 1968 m. pastatyti priestatą. Ji tapo Kuršėnų 2–ąja vidurine mokykla, kur mokinių skaičius buvo išaugęs iki 960 mokinių, o klasėse mokėsi net po 42 mokinius.

Nuo 1975 m. rugsėjo mokyklai pradėjo vadovauti direktorius V. Šimkus. Vėliau jį pakeitė I. Morkuvienė, J. Bartkevičienė. Aštuntasis dešimtmetis buvo garsus didžiausiu abiturientų skaičiumi, savo estradiniu ansambliu, orientacinio sporto pergalėmis. Devintajame dešimtmetyje mokykla vis dar turėjo turtingą ir dosnų rėmėją - Daugėlių statybinių medžiagų kombinatą, kurio dėka mokiniai ir mokytojai keliavo ne tik po Lietuvą, bet ir po įvairias šalis.

1996 m. mokykloje įvyko didelės permainos: kultūros namai, kuriuose buvo rengiamos įvairios šventės, koncertai bei rodomi filmai, perduoti mokyklai. Pasikeitė ir mokyklos pavadinimas – Kuršėnų 2-oji pavadinta Daugėlių vidurine mokykla. 1998–1999 m. m. – jubiliejiniai: išleista 30-oji abiturientų laida, mokykla atšventė 55– ąjį jubiliejų ir ... gavo pirmąjį kompiuterį.

2008 m. sumažėjus mokinių skaičiui, mokykla reorganizuota į pagrindinę, tačiau jos gyvenimas nenutrūko: kabinetai buvo aprūpinti naujais baldais, technologinėmis priemonėmis, įrengtos 2 kompiuterių klasės, modernizuota biblioteka bei mokytojų kambarys. Kieme įrengtas mažasis stadionas, o mokyklos pastatas renovuotas: uždengtas naujas stogas, sudėti plastikiniai langai, įrengta moderni virtuvė su didele valgyklos sale, šiuolaikiškai sutvarkyti tualetai.

2013 m. mokyklai pradėjo vadovauti L. Damkienė. Kūrybingų vadovų ir darbštaus kolektyvo dėka mokykloje tęsiamos tradicijos, ji ir toliau išlieka kultūriniu Daugėlių mikrorajono centru: čia vykstančiuose renginiuose dalyvauja ne tik bendruomenės nariai, bet ir tėvai, seneliai, gyventojai. Mokykla garsi gamtosauginės ir sportinės veiklos tradicijomis bei pasiekimais.

Jau 21 metai kiekvieną rudenį visus sukviečia „Olimpinis ruduo“, o pavasarį – „Tai bent šeimynėlė“ šventės. Organizuojama Daugėlių gyventojams „Miško šventė“ bei kiti renginiai, skatinantys rūpintis ekologija bei sveika gyvensena. Mokyklos jaunieji gamtosaugininkai net dvylika kartų iškovojo „Žaliąją vėliavą“.

Mokyklos skvere 70-ojo jubiliejaus proga pastatyta ąžuolinė „Pelėdžiuko“ skulptūra, simbolizuojanti išmintį ir žinias, šiandien yra svarbiausioji jos herbo dalis.

 

 

 

 

  

 

 

 

2013–2020 m. Daugėlių pagrindinei mokyklai vadovavo:
Lina Damkienė
Raimundas Keliuotis
Gvidas Gotceitas

2020 m. buvo išleista paskutinė 10-tokų laida.
2020 m. rugsėjo 1d. mokykla tapo progimnazija, kurioje mokosi mokiniai nuo 1 iki 8 klasės.
Nuo 2020 m. spalio 1 d. mokyklai vadovauja direktorė Daiva Diktanienė

PROGIMNAZIJOS ATRIBUTIKA

 


 

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


MUS REMIA

     

Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH