Skaitytojų klubas kviečia skaityti

Progimnazijos skaitytojų klubas „Dakeska“ sausio 24 d. kvietė dalintis skaitymo džiaugsmu... Susitikimo metu rekomendavome vieni kitiems perskaitytas knygas. Mokyklos bibliotekininkė susitikimą pradėjo kvietimu į artėjančią Vilniaus knygų mugę. Po to pristatė alpinisto, fotografo, žolininko, sveikuolio Algirdo Subatos knygą „Gyvenimo alpinizmas“. Šioje knygoje įamžintos alpinisto gyvenimo akimirkos kalnuose, užburiantys peizažai. Per savo gyvenimą A. Subata pasiekė per 120 kalnų viršūnių, vienas iš jų aukščiausias Vakarų Europos ir Europos Sąjungos kalnas, esantis Alpėse – Monblanas (aukštis 4810,45 m.). Tai fiziškai ir psichologiškai stiprus žmogus, gyvenime nepabūgęs iššūkių ir tuo stebinęs aplinkinius.

Diskutavome apie Antrojo pasaulinio karo tikrais faktais paremtą „The New York Times“ bestselerį „Alyvų mergaitės“. Ši knyga šiek tiek mus sukrėtė, nes yra apie koncentracijos stovyklos eksperimentus išgyvenusias moteris.

Taip pat aptarėme Aldonos Ruseckaitės biografinį romaną „Emmi: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“. Autorė remiasi archyvine medžiaga, niekur neskelbtais faktais, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės.

Jei dar nespėjote perskaityti šių jaudinančių ir įtraukiančių istorijų,  kviečiame būtinai rasti laiko šioms knygoms...  Juk knygos praturtina, išmintingai pataria, o kartais nuramina ar pralinksmina.

Bibliotekininkė J. Bartkevičienė

• skaitytojuklubas1