Skaitytojų klubo išvyka į ŠA Informacijos centrą. 2023-03-28

Kovo 24 d. Kuršėnų Daugėlių progimnazijos skaitytojų klubas „Dakeska“ lankėsi Šiaulių akademijos Informacijos centre. Ekskursijos metu susipažinome su centre saugoma didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“. Šios knygos-milžinės idėjos autorius ir sumanytojas Vilius Puronas. Knyga skirta Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Taip pat aplankėme Centų kambarį, kuriam įrengti panaudota daugiau nei 150 tūkst. monetų. 2015 m. vasario 24 d. už idėjos originalumą, išradingumą atsisveikinant su nacionaline Lietuvos valiuta ir minint vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė apdovanojo kambario kūrėjus Lietuvos trispalve. Apžiūrėjome ekspoziciją „Istorinė pinigų raida Lietuvoje“.

Ekskursijos metu turėjome puikią progą susipažinti su ŠA Informacijos centro pastato istorija, skaityklomis, fondais, unikaliais dokumentais ir daiktais, saugomais medicinos, humanitarinių ir teisės mokslų daktaro, aušrininko, lietuvių spaudos ir politinio veikėjo dr. Jono Šliūpo archyve. Apžiūrėjome naujausią technologinę įrangą, skirtą regos negalią ir disleksiją turintiems žmonėms.

Išvykos metu taip pat aptarėme perskaitytas knygas. Mokytoja Asta S. pristatė ir rekomendavo perskaityti ( kas dar neskaitė) Serenos Burdick knygą „Bevardės mergaitės“. Tai tikrų faktų įkvėpta sukrečianti istorija apie pataisos namus nepaklusnioms mergaitėms ir apie viltį, drąsą bei seserystę. Bibliotekininkė pristatė populiaraus tinklaraščio „Lietuvių kalbos mokytojas“ autoriaus ir rašytojo Karolio Klimo knygą „Mokytojas“. Kviečiame visus perskaityti šią knygą, nes balandžio 21 d. šis autorius lankysis mūsų progimnazijoje. Labai laukiame susitikimo.

Bibliotekininkė Jūratė Bartkevičienė