Atvira respublikinė etikos pamoka: mokomės vieni iš kitų?! 2023-03-31

2023 m. kovo 29 d. etikos mokytojos Daiva Daujotienė (Kuršėnų Daugėlių progimnazija) ir Ramutė Zorienė (Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija) prie ekranų pakvietė 6-10 klasių mokinius iš 8 Lietuvos mokyklų: Kuršėnų L. Ivinskio, Gruzdžių, Vilniaus ,,Laisvės“ gimnazijų, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų ir Voveriškių mokyklų, Kuršėnų Pavenčių mokyklos daugiafunkcio centro, Kuršėnų Daugėlių irKuršėnų Stasio Anglickio progimnazijų. Atviroje etikos pamokoje ,,Ar žinai šiuolaikinį etiketą?” dalyvavo net 40 mokinių. Tarp jų ir mūsų aštuntokai Meilė Viltė, Emilija, Magreta, Adrija ir Šarūnas. Pamoką stebėjo ne tik Šiaulių r. mokytojai, bet ir kolegos iš Zarasų, Vilniaus, Kretingos.

Mokiniai susipažino, ieškodami bendrumo bei skirtybių ir bendradarbiavo zoom grupėse, atlikdami užduotis apie šiuolaikinį etiketą. Pamokos pradžioje išsikėlė lūkestį, išklausė trumpą šmaikščią etiketo istoriją, dalyvavo įrankio https://answergarden.ch, ,,Minčių lietuje”. Pamokos eigoje dirbdami individualiai ir grupėse, susipažino su pagrindinėmis etiketo rūšimis ir jų taisyklėmis, diskutuodami atsakė į 4 etiketo rūšių klausimus bei įsivertino žinias ir išmokimą atsakydami į Kahoot klausimus. Visi pamokoje dalyvavę mokiniai įgyvendino sau keltą lūkestį, įgijo praktinės patirties ir „išsinešė” puikias emocijas. Iš mokinių refleksijų:

„Sužinojau daug naujo ir buvo labai įdomi ir vertinga pamoka“. (Nikita)

,,Duočiau sau stiprų 8. Buvo gera praktika bendrauti grupėse. Labai jums ačiū“. (Dovydas)

„Mano 5 komanda pati geriausia komanda visame pasaulyje”. (Dominykas)

„Mums pavyko „susibendrauti” su grupe, sužinojome daugiau apie etiketą. Daugiau tokių pamokų”. (Luknė, Doroteja)

„Buvo įdomu, daug sužinojauJ) (Adrija)

„Pamoka labai įdomi: kai ką sužinojau, pasitvirtinau, ką jau žinau ir dabar galiu laisvai bendrauti nepažeisdama taisyklių. Įsivertinu 9/10” (Teodora)

„Buvo labai įdomu, sužinojau daugiau apie etiketą. Tikrai norėčiau daugiau tokių pamokų!” (Kotryna)

„Sužinojau daug apie etiketą, jo istoriją. Išsinešu geras emocijas“ (Magreta)

„Buvo įdomu, daug sužinojauJ) (Adrija)

Mokinių refleksijose parodytas susidomėjimas ir netradicinių pamokų poreikis motyvuoja ieškoti įvairių būdų dirbti šiuolaikiškai (aktyviai, efektyviai, įdomiai ir kūrybiškai).

Mokytojos Daiva Daujotienė , Ramutė Zorienė