Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Demokratiniai rinkimai sugrįžta!

Paskutinį kartą Daugėlių progimnazijoje demokratiniai rinkimai vyko 2007 metais. Tuo metu vidurinėje mokykloje buvo renkamas prezidentas. Nuo 2008-09-01 metų tapus pagrindine mokykla buvo įsteigta mokinių savivalda ( ją sudarė klasių seniūnai bei pavaduotojai), kuri išsirinkdavo mokinių tarybos pirmininką.

Praėjus 15-ai metų buvo ruošiamasi naujiems demokratiniams rinkimams. Kadangi mokykla tapo progimnazija, tai ir savivalda žemesnės grandies – merija. Buvo nutarta rinkti Daugėlių progimnazijos merą. Siekis - išbandyti vietos savivaldos rinkimų patirtį. Progimnazijoje – meras, gimnazijoje – prezidentas. Taip buvo sudaryta galimybė kopti savivaldos karjeros pakopomis.

Kandidatais į merus galėjo tapti visi norintys 4 – 8 klasių mokiniai. Tąkart save išsikėlė 5 asmenys: I. Poškutė - 5 kl.; E. Prazauskis - 6 kl.; G. Bačėnaitė - 7 kl.; E. Beniušytė - 7 kl. ir S. Gedminaitė - 8 kl.

Spalio 20 dieną įvyko pirmasis kandidatų į merus rinkimų etapas – debatai. Kandidatai pasiruošę reklaminius plakatus, savo kalbas bei programą, kurią norėtų įgyvendinti mokykloje, viską pristatė progimnazijos bendruomenei. Vykstant debatams mokyklos mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę užduoti klausimus, o kandidatai turėjo 1 minutę laiko atsakymams, komentarams... Jų viešoji kalba buvo apgalvota, įtikinanti ir drąsi (gaila,   kad E. Prazauskiui debatus teko praleisti dėl ligos).

Greitai bėgo laikas, o kandidatai ruošėsi rinkimams, kurie vyko mokykloje spalio 25 dieną. Buvo slaptai balsuojama per pertraukas iki 14 valandos, tokią teisę turėjo 4 – 8 klasių mokiniai, pedagogai, administracija ir mokyklos personalas. Visa tai buvo organizuojama remiantis realių rinkimų praktika (kuratorės R. Salygienė ir E. Dirmeikienė)

Spalio 25 -ąją, Lietuvos Konstitucijos dieną, Daugėlių progimnazijoje vyko mokyklos Mero rinkimai. Aktyviai juose dalyvavo 150 balsavimo teisę turinčių bendruomenės narių - tai 4-8 kl. mokiniai, administracija, mokytojai bei progimnazijos personalas. Suskaičiavus rinkimų rezultatus, paaiškėjo, kad net du trečdaliai balsų buvo skirta Simonai Gedminaitei.

Pati iškilmingiausia šventė – mero inauguracija, kuri vyko 2023 - 12- 07 dieną. Visi sveikino aštuntokę Simoną, linkėdami optimizmo, išradingumo ir pozityvių minčių dalyvaujant progimnazijos gyvenime.

Istorijos mokytoja E. Dirmeikienė, mokinių tarybos koordinatorė R. Salygienė

 • 01r
 • 02r
 • 03r
 • 04r
 • 05r
 • 06r
 • 07r
 • 08r
 • 09r
 • 10r
 • 11r
 • 121r
 • 12r
 • 13r
 • 14r
 • 18r
 • 19r
 • 20r
 • 21r
 • 22r
 • 23r
 • 24r
 • 25r
 • 26r
 • 27r
 • 28r
 • 8r

Nuorodos

 SveikaMokykla-baneris  Patyciu-dezute-baneris   draugiškas internetas

 

VaikuLinija

 

 TevuLinija

 

atsisiųsti (1)

 

ŠMSM

 

NSA

 

Elvartai

mobilizacijaMokykla

VIP logo  
 
                                                              Bendraukime
                                                                fb
       
 
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

PRG logo 80 1 (1)

 

ELEKTRONINIS DIENYNAS

new-logo

BIBLIOTEKA

imob-1-biblioteka

MUS REMIA

          

Kontaktai

mokykla2014

Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazija

 

Biudžetinė įstaiga

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Įstaigos kodas 190057219

 

Kontaktai

Daugėlių g. 86, LT-81119 Kuršėnai,

Šiaulių r. sav.

Mob. +370 620 91 223

El. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH