Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

Mokyklinis projektas „Saugesnis internetas. Būk Interneto Genijus“

Pasaulinės pandemijos metu internetas tapo kasdiene priemone kiekvienam iš mūsų – mokomės, dirbame, bendraujame. Tačiau, šalia visų gerų dalykų, virtualioje erdvėje slypi ir kita, tamsioji, interneto pusė – žalingas nepilnamečiams turinys, neapykantos kurstymas, asmeninių duomenų naudojimas ir kita.


Lietuvoje Saugesnio interneto savaitė vyko vasario 8–12 d. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. 

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas „Saugesnis internetas. Būk Interneto Genijus“.

Informacinių technologijų, geografijos pamokų metu, kurių tema – „Būk Interneto Genijus“, 5–8 klasėse vyko mokymai, dalijimasis patirtimi, diskusijos kaip apdairiai elgtis virtualioje erdvėje ir išmokti saugotis joje tykančių pavojų (neatsakinėti į žeminančias žinutes ar laiškus, jokiu būdu neiti į jokius susitikimus su internetiniais draugais, nesakyti savo namų adreso, mokyklos, savo pavardės internetiniams “draugams” ir pan.).

Mokiniams buvo pateiktas internetinis žaidimas „Interland: Būk Interneto Genijus“. „Interlande“ yra keturios karalystės, o įveikus kiekvieną jų mokiniui išduodamas asmeninis diplomas, patvirtinantis jo žinias. Šiuos keturis diplomus kiekvienas mokinys turėjo pateikti prie pamokos temos Classroom platformoje. Tai įrodymas, kad „Esi Interneto Genijus“. 


Teko svečiuotis ir  2–4 klasėse. Testu buvo patikrintos bazinės skaitmeninės žinios bei ugdomas kritinis mąstymas susidūrus su galimais apgaulės atvejais internete. Vyko diskusijos, dalijimasis patirtimi. Pradinukai taip pat buvo supažindinti su internetiniu žaidimu, kuris lavina įgūdžius, reikalingus saugiam ir išmaniam interneto tyrinėjimui.

 

Susikūrusi 5–6 klasių mokinių komanda „DAUGĖLIUKAI“ dalyvavo nuotolinėje Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Keturias dienas vyko viktorinos turai, skatinantys komandas tarpusavyje diskutuoti įvairiomis saugesnio elgesio internete temomis.

Gauta padėka už dalyvavimą Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje bei dalyvio pažymėjimas.

  • 2 kl
  • 2 kl_2
  • 2
  • 3
  • Zaidimas
  • dipl2
  • diplomas
  • sertifikatas
  • viktorina

Informacinių technologijų ir geografijos mokytoja Audronė Sirvydienė

 

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


MUS REMIA

     

Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH