Jurginės – pavasario ir žemės šventė

Jurginės krikščioniškoje Lietuvoje buvo skirtos apeigoms, susijusioms su pirmaisiais pavasario darbais, ypač su gyvulių išginimu į lauką. Atgaivinus senąsias tradicijas, jos minimos ir Raudėnų miestelyje, J.V. Lubių sodyboje. Čia vyko edukaciniai užsiėmimai, buvo kepama kiaušinienė, į lauką genami gyvuliai.

Šiemet šventėje dalyvavo Daugėlių progimnazijos moksleiviai kartu su ukrainiečiais, besimokančiais mūsų mokykloje. Kruopščiai ir atsakingai jai buvo pasiruošta: mamos iškepė šventinį pyragą – velykinę Paschą – tik iš naminių produktų, maldoje, tyloje, net peržegnojus. O svarbiausia šiuo šventiniu pyragu buvo pavaišinti šventės organizatoriai ir dalyviai.

Jurginės – tai papročiai, apeigos ir jas lydintis folkloras... Linksma čia buvo visiems: vieni šoko ratelius, kiti žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Visus sužavėjo mūsų mokyklos moksleivių atlikta ukrainiečių daina „Červona kalyna“, o jaunoji solistė Gabrielė B. buvo apdovanota ir padėkos raštu.

Pabuvoję Raudėnuose įsitikinome, kaip linksma švęsti pagal žemaitiškus papročius, prisimenant ir kitose Lietuvos vietose išlikusias tradicijas.

Jaunųjų žurnalistų informacija