Pirmokų edukacinė išvyka

Progimnazijos pirmokai paskutinę savaitę prieš atostogas lankėsi Pakiršinio dvare. Ten jie dalyvavo Kultūros paso finansuojamoje edukacijoje „Tapyta tulpė“. Mokiniai sužinojo daug įdomių dalykų apie dvaro istoriją, pirmojo dvaro šeimininko nuopelnus. Edukacijos metu mokiniai dažė medines tulpes, kūrybiškai jas papuošė. Savo nutapytas ir išpuoštas tulpes parsivežė namo. Po šios edukacijos mokiniai lankėsi Šeduvos senosios technikos muziejuje. Veiklos metu mokiniai rado patį seniausią muziejaus eksponatą, sužinojo, kaip atrodė pirmasis gaisrinės automobilis bei senoji karinė technika. Pamatė, kokiu automobiliu važinėjo prezidentas Antanas Smetona. Mokinius sužavėjo seniausi Ferrari, BMW automobiliai.

Įdomi išvyka tęsėsi Šeduvos avių ūkyje, kuriame įspūdį padarė daugybė mielų švelniakailių. Mokiniai lankėsi ir avių kirpykloje, mokslinių tyrimų centre. Visi susipažino, kokios avių veislės auginamos ūkyje, džiaugėsi mažais ėriukais. Prie ,,Žarijos“ kavinės apžiūrėję senovinius buities rakandus, pasivaikščioję basakojų taku, užkopė į Velžių piliakalnį su priešpiliu, ten mokiniai reflektavo, dalijosi patirtais įspūdžiais. Išvyka sukėlė daug malonių emocijų, sustiprino vaikų tarpusavio santykius, o ekskursijos metu įgytos patirtys ir žinios bus panaudotos mokymosi procese, liks atmintyje ilgam.

• IMG_20220606_091352
  • IMG_20220606_101115