Kuršėnų Daugėlių progimnazija

A+ A A-

TĘSTINIS KURŠĖNŲ DAUGĖLIŲ PROGIMNAZIJOS PROJEKTAS „SAVĘS PAŽINIMO TAKAIS“

Jau antrus metus iš eilės Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje vykdomas projektas „Savęs pažinimo takais“. Šiais metais jis skirtas jaunimo metams paminėti, tarpkultūriniam bendruomeniškumui skatinti (projekto koordinatorės – psichologo asistentė Inga Ramanauskienė ir bibliotekininkė Jūratė Bartkevičienė).

Projekto tikslas – skatinti tarpkultūrinę ukrainiečių integraciją į bendruomenę, ugdyti bendruomeniškumą, empatiją, akcentuojant savanorystės ir tarpusavio pagalbos svarbą, sudarant jaunuoliams galimybę pažinti save dalyvaujant prasmingoje meninėje-kultūrinėje veikloje. Projektas buvo finansuotas iš Šiaulių rajono savivaldybės lėšų, skirtų jaunimo iniciatyvų skatinimui.

Projekto metu vykdėme įvairias edukacines veiklas, į kurias buvo įtraukta 30 lietuvių ir ukrainiečių jaunuolių nuo 14 metų. Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje mokosi vaikai/paaugliai atvykę iš Ukrainos. Įtraukdami juos į šį projektą mes norėjome padėti ne tik jiems pasijausti priimtiems, bet ir mūsų mokyklos mokiniams padėti geriau pažinti jų kultūrą.

Projektas prasidėjo birželio 2 dieną kūrybinėmis piešimo ant sienų dirbtuvėmis su dailininku, grafiku Andriumi Seselsku. Jo metu jaunuoliai lavino savo gebėjimus mąstyti vizualiai, matyti sąsajas tarp reiškinių, spalvų ir formų, suvokti savo jausmus, emocijas, išgyvenimus ir juos pavaizduoti tapant ant sienos.

Spalio 26 dieną vyko žygis aplink Kuršėnus, kurio metu buvo aplankytas Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Molio meistro dirbtuvėje“, sužinojo, kodėl Kuršėnai vadinami Puodžių sostine. Turėjo galimybę patys išbandyti savo meninius gebėjimus lipdydami iš molio. Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre mokiniai susipažino su teikiamomis atvirojo darbo su jaunimu paslaugomis, laisvalaikio užimtumo galimybėmis. Jo metu jaunuoliai išbandė įvairius žaidimus, apžiūrėjo jaunimui skirtas erdves, diskutavo apie jaunimo problemas ir tarpkultūrinius skirtumus.

Lapkričio 17 d. įvyko tarpkultūrinė vakaronė, kurią organizavo jaunimo iniciatyvų skatinimo projekto „Savęs pažinimo takais“ dalyviai – Lietuvos ir Ukrainos jaunuoliai, besimokantys Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje. Vakaronėje mokiniai pristatė savo šalių tradicijas, kultūros ypatybes, svarbiausias valstybines šventes. Mokėsi pažinti save ir kitus per tradicinius šokius ir dainas, pristatė ir kvietė vaišintis savo šalių tradiciniais patiekalais.

Projekte buvo ugdomas jaunuolių tarpkultūrinis pažinimas, kurio metu buvo skatinamas jaunuolių bendravimas ir bendradarbiavimas. Dirbdami kartu projekto dalyviai geriau pažino ir priėmė vieni kitus tokius, kokie yra, neatstumiant, ištiesiant pagalbos ir draugiškumo ranką, nepaisant kultūrinių skirtumų. Mokiniai tarpusavyje diskutavo apie jaunuolių problemas ir iššūkius šiandieninėje visuomenėje.

Inga Ramanauskienė, psichologo asistentė

Jūratė Bartkevičienė, bibliotekininkė

Nuorodos

                                                patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                                   
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                                     www.tinklas.lt
       
 
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


MUS REMIA

     

Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH