Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016 m.

Lapkričio 14 -18 dienomis mūsų mokykla dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kuriuo siekiama skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia daugiau nei 2000 institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono.

Tradiciškai savaitė prasidėjo pirmadienio rytiniais skaitymais (pažintis su Šiaurės šalių literatūra) ,,Auštant“. Jaunesnio ir vyresnio amžiaus moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Laima Lukšaite ir Dale Janušauskiene, bibliotekininke Jūrate Bartkevičiene ir pradinių klasių mokytojomis vedė integruotas pamokas. Prie uždegtų žvakių buvo garsiai skaitomos ištraukos iš Stan Hole knygos „Garmano vasara“ (Norvegija) ir Debora Hansen Kleist novelės „Naftos stebuklas“ (Grenlandija).

2016 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – ATEITIS. Norima atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas, pokyčius biosferoje, kuriuos lemia mūsų pačių veikla. Todėl lapkričio 15 dieną vyko integruotos geografijos pamokos „Klimato svarba“ (Audronė Sirvydienė) ir etikos – „Kelionė laiku“ (Daiva Daujotienė). 3 – 4 klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Ateities mokykla ir biblioteka“. O vyresniųjų klasių mokiniai rašė rašinius „Laiškas į ateitį“. Jaunieji žurnalistai pušyne rengė fotoreportažą ,, Augame skaitydami“, tai tarsi jauno žmogaus žvilgsnis į ateitį, ieškojimai atsakymų į klausimą : ,,Kas aš be medžio, be paukščio, be knygos..?“ Buvo išrinkti patys kūrybiškiausi ir išradingiausi moksleiviai ir apdovanoti mokyklos padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Projekto metu mokyklos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių knygų parodėlė. Buvo galima susipažinti su dalyvaujančių šalių rašytojų kūriniais, kurie yra mūsų mokyklos bibliotekoje. Taip pat lapkričio 17 dieną bibliotekoje vyko viktorina ,,Šiaurės šalys“. Čia mokiniai išbandė savo žinias apie Skandinavijos šalis, prisiminė projekte dalyvaujančių šalių vėliavas. Tikimės, kad bibliotekos savaitės renginiai suteikė progos mokiniams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais ir tradicijomis.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.daugeliumokykla.lt/images/2016lapkritis/Biblioteku_savaite
Mokyklos bibliotekininkė J. Bartkevičienė

Mob. +370 620 91 223