Valgyk sveikai – saugok sveikatą

Pažymint  Pasaulinę sveikos mitybos dieną  mokykloje vyko  viktorina – konkursas 5 – 10 klasių mokiniams.  Konkurso metu mokinių komandos turėjo įrodyti, kodėl jų pasirinktas maisto produktas ar  atsineštas patiekalas yra pats vertingiausias.  Šeštokai  gyrė brokolius.  Kad įtikintų visus jų naudingumu, net mokslininkų tyrimus  pasitelkė. Septintokai  įrodinėjo, kad patys vertingiausi vaisiai ir daržovės, kuriuos užsiauginame patys,  o devintokės  davė visiems paragauti naminio varškės sūrio su šermukšnių uogiene.  Nesitikėjome, kad šermukšniai  tiek daug vertingų savybių turi ir  gali būti tokie skanūs. O penktokai  pristatė net kelis patiekalus: šviežiai spaustas vaisių ir daržovių sultis, pasukas su riešutais,  gaivias daržovių salotas. Galėjome paragauti  morkų mišrainės,  moliūgų uogienės, lietuviškų obuolių ir kitų sveikų patiekalų.

Komandos rungėsi proto mūšyje, prisiminė sveiko s mitybos taisykles, grupavo maisto produktus į mitybos piramidę.

Sunku buvo išrinkti vieną geriausią komandą, nes visi buvo išradingi, sumanūs. Visos komandos buvo apdovanotos mokyklos padėkomis.